Her er listen for Kvalificerede til dressur. 

Kvalificerede til Dansk Sports PonyAvls Championat 2017
Direkte kvalificerede er skrevet med fed uden nr. Dressur

4 års Kat I

  Kat 1    
  KP'S SURPRISE OF DORNIK - 1 Julie Kolt Nielsen 8,62
1 TOFTEGAARDS BACARDI - 1 Benita Schrøder 8,54
2 EMMELIN - 1 Anja Maria Moa 8,44
  ROLSTEDS DON DISCO - 1 Rebecca Jespersen 8,4
  BAKKEGAARDENS DE LINA - 1 Sissel Schult 8,36
3 BOMGAARDENS DE' LOYD Tina Nissen 8,22
4 ØRNAGERGÅRD CALUNI - 1 Michala Andersson 8,18
5 HESSELBJERGS ASTON MARTIN - 1 Mitzi Mortensen 8,02
6 HEDEMAND'S HIGHWAY JUNIOR - 1 Johanne Østergaard Lange 7,94
  BOMGAARDENS DE' LUCA - 1 Cecilie Johannsen 7,88
  HEDEMAND'S HIGHWAY JUNIOR - 1 Johanne Østergaard Lange 7,88
7 TOVDAL´S SIR SULLIVAN Stine Døssing 7,86
8 FERGUSON M - 1 Katerina Quinto Romani 7,78
  BAKKEGAARDENS DE LINA - 1 Sissel Schult 7,7
9 HESSELBJERGS MOON DANCE - 1 Mitzi Mortensen 7,62
10 NØRLUNDS SAMMY JO - 1 Karina Kristiansen 7,6
11 JÆGERSBORG NAOMI - 1 Cecilie Lyngdal 7,54
12 AB FLORA DANICA - 1 Emma Buxbom Hannibal 7,52
13 ULVFIN SKOVÅ Karina Blaabjerg 7,5
14 LYKKESHOLMS CERONE - 1 ann-sophie Rishøj Larsen 7,48
  ROLSTEDS DON DISCO - 1 Mia Hastrup 7,48
15 FESTINA'S ARMANI - 1 Stine Twisttmann 7,48
16 SUNA'S GOLDEN VICTORY - 1 Pernille Elten Sigsgaard 7,44
17 ELLINGES OUTLAW - 1 Anja Maria Moa 7,42
18 RIISENGÅRDENS AZTON - 1 Amira Aasted Jespersen 7,4
19 FIRST DIAMOND OF DORNIK - 1 Emma Vulpius 7,3
20 POMALOUR - 1 Ester Paludan Seedorff 7,22
  RØGILD'S JACKI BOY - 1 Malene Pontoppidan 7,16
  ULVFIN SKOVÅ Karina Blaabjerg 7,12
  NØRLUNDS SAFIR - 1 Victoria Denker 7,12
  SKÆRGÅRDENS PARTY NIGHT - 1 Anna Kyhl Gøtske 7,1
  FERGUSON M - 1 Katerina Quinto Romani 6,98
  NØRLUNDS ARMANI - 1 Rebecca Jespersen 6,94
  CORNELLO - 1 Julie Laursen 6,94
  HAVENS CARRIE - 1 Julie Calundan 6,92
  ELMHOLTS IDOL - 1 Christina Agervig Hansen 6,86
  STRANDGAARDS SKYFALL - 1 Fiji Kjær Lynge 6,76
  NYGAARDS CONTADOR - 1 Sarah Hartmann Pedersen 6,5
  TOFTEBO CAMELIA Janne H. Clausen 6,18
     

4 års kat III og II

  NØRLUNDS CELTIC STEFANIE - 2 Mette Højmose Jensen 8,16
  DAUKESTER SUGAR PUFF - 2 Mie Rømer 8,12
1 LYNGDAL'S GOLDEN PRECIOUS - 2 Kamilla Nymand 7,66
  GANDHI MAJLUND - 2 Victoria Dyekjær 7,44
2 BRYGGERGÅRDENS FYRST ATLANTIS - 2 Asge Nilsson 7,38
3 RØGILD'S JOCELYN - 2 Helle Sørensen 7,16
  HAVENS CHARMANT - 2 Julie Valentin Møland 7,14
  RØGILD'S JOCELYN - 2 Victoria Erina Sørensen 7
4 STEMAR'S MAGIC MELIH - 2 Marianne Kokholm 6,82
  SKOLEGAARDENS OLYMPIA - 2 Louise Møller Nielsen 6,76
  PAINTED BLACK TT - 2 Kirstine Røn Christiansen 6,76
  GANDHI MAJLUND - 2 Victoria Dyekjær 6,76
5 GANDRUPGÅRDS COCO - 2 Stine Kyed lemming Knudsen 6,7
  GANDRUPGÅRDS COCO - 2 Stine Kyed lemming Knudsen 6,6
     
       
       
       

5 års Kat I

       
  Kat 1    
  JÆGERSBORGS DON CORLEONE - 1 Karina Kristiansen 154,91
  LEVITA'S DARKAN - 1 Linea Fogh Pedersen 153,531
1 NØRLUNDS BUTTERCUP - 1 Benita Schrøder 150,966
  FREDENS GARDENIA - 1 Isabell Oldenborg 148,255
2 RS FLIP FLOP & FLY - 1 Louise Lind 147,848
3 RØGILD'S ILEAN MEG - 1 Stine Klausholt 147,455
4 SUCENTE - LAU - 1 Laura Skou Nielsen 147,2
5 ÅHØJ CHARMY - 1 Elisabeth Bøgelund Dam 146,745
6 STALD KIELS SAGN Marthine Skovrup 144,924
  ÅHØJ CHARMY - 1 Elisabeth Bøgelund Dam 143,634
7 LANGTOFTEGÅRD BLUE SAFIR Annette Villebæk Fritzbøger 143,455
  POPPELGÅRDENS PERFECT COPY - 1 Rebecca Jespersen 142,034
8 HERKULES STENGAARD Thea Bech Thomsen 141,51
9 SKÆRGÅRDENS BOOGIE NIGHT Sofie Klokker 141,497
10 NØRLUNDS BOOKMAKER - 1 Alma Holm Smedegaard 141,366
11 TOFTEGAARDS GURLIE - 1 Carla Johansen 140,462
12 STRANDGAARDS DR. WATSON Fiji Kjær Lynge 139,29
13 PICASSO KAPTAIN - 1 Maya Kousholt Schmitt 139,11
14 FOXY BOY Tuula Kristine Hirva 136,855
15 ELMELUNDS HOPE - 1 Kristina Krogshave Christiansen 136,793
16 MIDDELBJERGS VILA - 1 Linea Fogh Pedersen 136,662
17 LYKKEHØJS BRAVE HEART - 1 Glenna Spanner 136,559
18 RØGILD'S IRONMAN - 1 Louise Skibdal Møller 135,262
  RS FLIP FLOP & FLY - 1 Louise Lind 134,924
19 SKÆRGÅRDENS MAGIC LOVE - 1 Signe Kyhl Gøtske 132,448
20 LATINA KÆRLUND - 1 Rebecca Jespersen 134,248
     
       
       
       

5 års kat III og II

  GROVES GEORGE OF THE JUNGLE - 3 Sofie Nissen 151,462
  GROVES GEORGE OF THE JUNGLE - 3 Sofie Nissen 144,041
1 TOVDAL'S SANDY SKY - 3 Kamilla Nymand 140,186
  Kat 2    
  ASVIL'S LAMERO - 2 Cecilia Lyngdrup Hindkjær Nedergaard 150,752
  GODTHÅBS OBAMA - 2 Sandra Gottlieb Lyngø 142,372
  LGM BORN TO BE CHARMING - 2 Louise Vestergaard Kragh 136,331
1 HAVENS APOLLO - 2 Stine Døssing 135,903
  ANDREA'S FOCUS - 2 Nadia Andrea 126,331
2 RØGILD'S IZABELL LADY - 2 Victoria Erina Sørensen 121,393

6 års Kat I

  Kat 1    
  NØRLUNDS CHARMING HIT - 1 Camilla Juul Møller 158,233
  FLASH GORDON - 1 Mathilde Kalstrup Jensen 153,167
1 SPOTLIGHTS BARNABY - 1 Stine Juhl Kikkenborg 152,033
2 JÆGERSBORGS NADINE - 1 Ditte Hyldahl Svenningsen 151,633
  BOMGAARDENS DOOLEY - 1 Victoria E. Vallentin 150,7
  NØRLUNDS DECAMERONE - 1 Louise Just 146,6
3 LYKKESHOLMS CYPERB - 1 Matilde Trantoft Svanberg 145,533
4 BOSSA NOVA BITSCH - 1 Nadja Junker Larsen 143,433
5 ELMHOLTS YOREL - 1 Kathrine Lorentzen Skjødt 143,1
6 RUGHOLMS STELLA - 1 Maja Wandkær Sørensen 141,967
7 WIANA'S ATLANTA - 1 Anemette Holm Petersen 140,6
8 VASEHØJS ZAFIRA - 1 Rikke Meng 139,233
  ELMHOLTS YOREL - 1 Kathrine Lorentzen Skjødt 136,733
9 POPPELGÅRDENS DUNDEE - 1 Amalie Willum Hansen 134,633

6 års kat III og II

  kat 3    
  KONGSGODSGAARDS AVATAR - 3 Mira Maja Frandsen 143,333
1 EAGLES UNIQUE - 3 Anne Lakmann Ørndrup 128,333
  Kat 2    
  BRYGGERGÅRDENS DOUBLE TROUBLE - 2 Kamilla J. Larsen 132,533

7 års og ældre Kat I

       
 
  SANTHOS KÆRLUND - 1 Sofie Rosenberg Sørensen 157,033
  STRUNTZE'S MASTERPIECE - 1 Ellen Bruun 151,4
1 JÆGERSBORGS GENTLEMAN - 1 Ditte Hyldahl Svenningsen 151,2
  POPPELGÅRDENS NOTRE RAVEL - 1 Stine Pihl Guldmann 148,333
  NØRLUNDS DON LUCA - 1 Ida Kirstine Bjørn 145,367
2 NOERSKOVS KASHMIR - 1 Christine Marie Senger 142,9
3 MISS MIDINA HOEJGARD - 1 Camilla Rudolph 142,8
4 MISS MARPLE M - 1 Stine Twisttmann 142,433
5 HEDEGÅRDENS SAFIRO - 1 Stine H. Kiholm 141,8
6 SHAWN MARCUS - 1 Victoria Hannah Thomsen 140,9
7 LYKKEHØJS SOPHEE - 1 Julie Eskerod Kristoffersen 139,667
  LYKKEHØJS SOPHEE - 1 Julie Eskerod Kristoffersen 139,167
8 STALD KIELS PANORAMA Lenette Høj Jensen 138,467
9 SHAWN MARCUS - 1 Victoria Hannah Thomsen 136,4
10 TT CALLE CONSTANTIN - 1 Susanne Lohmann 135,667
11 LYKKEHØJS ARABELLE - 1 Maria Bo Hansen 128,3
12 DAY-LIGHTS DANCER Michelle Bredvig Bjørnskov 117,667
   
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

7 års og ældre kat III og II

  kat 3    
  WIVVER AF KONGSHØJ - 3 Luna Kølbæk Rosenberg 148,7
  Kat 2    
  FREDBO'S GARMIN - 2 Julie Ladefoged Loldrup 160
  AURORA. A - 2 Johanne Kofod Jensen 145,633
  BOMGAARDENS BANDERAS - 2 Matilde Bøgelund Lassen 144,4
  SOLDALS BRILLIANT - 2 Tascha Engelbrecht 143,667
1 FESTINA'S CHICAGO H. - 2 Line Frahm Pedersen 142,267
2 VILLAGAARDENS LUNA - 2 Maya Kousholt Schmitt 142

Er der nogle af ponyerne til semifinalerne der er til salg?? Vi ved, der de senere år har været tilskuere med henblik på køb af pony - hvis vi synliggør det med at lave en klasse der hedder "salgsponyer", så har køberne en mulighed for hjemmefra at se hvem de kunne være interesseret i.

Anmeldelsesblanket hentes her

Sendes til Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

hvis du vil have din pony med.